9.5 C
Tirana

E njohu në Facebook/ Nusja i del burrë, e kuptoi pas dy ditësh (Si veproi)

VENDI

Një burrë në Indonezi, është divorcuar vetëm dy ditë pas dasmës, pasi mësoi se gruaja e tij ishte burrë. Burri i identifikuar si Muhamed 31-vjeçar, kishte rreth një muaj që është krijuar në Facebook me ish-partnereren e tij Mita.

 

Historia e burrit indonezian Muh, “u divorcua” nga gruaja e tij dy ditë pas dasmës së tyre pasi zbuloi se ajo është një burrë ka shkuar virale. Është zbuluar që Muhamed u njoh me gruan e tij Mita në Facebook rreth një muaj më parë dhe ata filluan të takohen në internet përmes lidhjeve live.

 

Të dy u takuan më vonë në jetën reale dhe dolën për kafe ndërkoë që Muhamed nisi të ishte i dyshimtë por që ra në dashuri me Mitan të cilën ai e përshkroi si “të bukur dhe të këndshme”. Pas disa javësh takim, ai i propozoi asaj dhe ajo pranoi menjëherë.

 

31-vjeçari atëherë i tregoi familjes së tij në lidhje me planet për t’u martuar me Mita. Prindërit e tij vizituan shtëpinë e Mitës për të ofruar prikën, siç është zakonisht. 20 milion rupiah (1.430 dollarë) të ofruara nga familja e tij u konsideruan një pajë e konsiderueshme.

 

Çifti u martuan në Zyrën e Çështjeve Fetare në Qarkun Kediri, Java Qendrore e Indonezisë më 2 qershor. Edhe pse 25-vjeçarja pjesën më të madhe të trupit e kishte të mbuluar ditën e madhe, askush nuk mendonte se dukej e dyshimtë, pasi mbulesa e fytyrës ishte tradicionale për një nuse. Në dasmën e tyre morën pjesë udhëheqës fetarë nga i gjithë rajoni, asnjë prej tyre nuk kishte dyshime për gjininë e nuses, shkruan The Guardian, transmeton Faxweb.al

 

Muhamedi nuk dyshoi për ndonjë gjë kur ai u tërhoq nga nusja e tij natën e dasmës së tyre dhe kur u përpoq të shkatërronte martesën e tyre. Sidoqoftë, dyshimet e tij filluan të rriten kur e njëjta gjë ndodhi në përpjekjen e tij të rradhës.

 

Pasi nata e tretë kaloi pa ndonjë “veprim”, Muhamed filloi të bënte disa hetime, duke pyetur gruan e tij dhe u shokua kur mësoi se Mita në të vërtetë ishte burrë. Mbetet e paqartë se si Mita e përjetoi si mashtrimi i saj ishte zbuluar nga burri i saj i ri, por kur Muhamed erdhi në shtëpi për t’u përballur me të, ajo tashmë ishte larguar.

 

I zemëruar, Muhamedi i tha familjes së tij të vërtetën dhe menjëherë u nda nga “gruaja” e tij. Duke u ndjerë i mashtruar nga personi që ai kishte menduar bashkëshortin e tij, ai gjithashtu njoftoi policinë për mashtrimin e Mita dhe e akuzoi atë si një mashtruese.

 

Policia gjeti shpejt dhe arrestoi 25-vjeçarin, i cili doli të jetë një njeri me emrin Adi. Është e paqartë nëse ai do të duhet të përballet me akuza, ose çfarë dënimi pret të marrë. Martesa e Muhamedit dhe Mitës theu rekordin për bashkimin më të shkurtër të regjistruar ndonjëherë në rajonin West Lombok të Indonezisë. Kjo nuk është hera e parë që po ndodh diçka e tillë. Në janar, u raportua rasti i ngjashëm me një njeri të ‘shenjtë’ Ugandan i cili mësoi se gruaja e tij ishte një burrë pas dy javësh martesë.

- Advertisement -

TE FUNDIT