9.5 C
Tirana

“E kam në xhep maskën, nuk e mbaj se më zë”, personeli i QSUT-së pa masa mbrojtëse, kthehet në rrezik për Covid-19

VENDI

Sot përfundon gjendja e fatkeqësisë natyrore, por jo epidemia, siç u shpreh në një dalje publike ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

 

Ajo bëri apel për masa mbrojtëse, respektimin e distancave dhe përdorimin e maskave. “Gjej rastin të apeloj sërish për rritjen e vetëdijesimit të çdonjërit prej jush, për zbatimin e rregullave të distancimit social, vendosjen e maskës, aty ku nuk është e mundur mbajtja e kësaj distance dhe gjithashtu dhe ruajtjen e higjienës personale. Janë këto, të vetmet armë që ne kemi për të shmangur përhapjen e këtij virusi të rrezikshëm.”

 

Emisioni “Stop” sjell një vëzhgim përmes kamerës së fshehtë në QSUT, aty ku luftohet me koronavirusin dhe ku masat e sigurisë lënë për të dëshiruar.

 

 

- Advertisement -

TE FUNDIT