12.5 C
Tirana

Duma: 11 kuksianët po gjykohen se i bënë nder vendit

VENDI

Deputetja e PD-së Grida Duma është mes deputetëve që po protestojnë bashkë me qytetarët përpara Apelit të Shkodrës dhe kërkojnë lirimin e 11 protestueve të arrstuar.
Në prononcimin për mediat, deputetja Duma tha që sot protestuesit po gjykohen për së dyti të gjithë ata që i bënë një nder shqiptarëve duke ndaluar taksën e kombit.
“Sot është momenti që të japim mbështetjen politike për një drejtësi e cila duhet t’i bëjë nder vetes e të nderojë këta burra që i kanë bërë mirë vendit.
Sot është dita që të tregohet që drejtësia nuk
është nën presionin politik të ndëshkimit. Se çdo të ndodhë në vijim varet nga vendimarrja e drejtë ndaj protestuesve”,- thotë ajo.

- Advertisement -

TE FUNDIT