5.5 C
Tirana

Do jetë kandidate në Këshllin e PD? Bleona Qereti: Unë punoj vetëm për q…

VENDI

Bleona Qerreti ka reaguar pasi emri i saj u largua në media të ndryshme si kandidate për anëtare të Këshillit Kombëtarë të PD në Kuvendin e Sali Berishës, që do të mbahet nesër paradite.

 

Përmes një postimi në Instagram, ajo ka hedhur poshtë zërat, duke thënë se nëse do të punonte në qeveri do të ishte në SHBA.

 

“Ndërsa kam lindur në Shqipëri jam një qytetare amerikan!Unë e dua Shqipërinë por besnikëria ime është ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vendit tim!! Nëse do të punoja ndonjëherë për një qeveri, do të punoja vetëm për qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës!”, shkruan Belona në faqen e saj në Instagram.

 

Kujtojmë që ditën e nesërme Komisioni i Rithemelimit të drejtuar nga Sali Berisha do të zhvillojë Kuvendin Kombëtar për zgjedhjen e strukturave të reja, kryesore Këshilli Kombëtar.Janë zbardhur disa nga emrat e kandidatëve për anëtarë të Këshillit Kombëtarë të PD në Kuvendin e Sali Berishës.

 

Mes tyre ABC ka mësuar se janë vënë re shumë figura të njohura, të cilat kanë dalë nga bota e artit.Këtu mund të përmendim aktorin e njohur, Bujar Kapexhiu, moderadorja seksi Fjoralba Dizdari, aktori Julian Deda, këngëtari Renis Gjoka, aktorja Rajmonda Bulku dhe epidemiologu i njohur, Ilir Alimehmeti.

 

- Advertisement -

TE FUNDIT