23.5 C
Tirana

Dieta më e shijshme që keni provuar ndonjëherë, me patate dhe kos. Humbisni 5kg në tre ditë!!

VENDI

Zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë. Duke provuar këtë dietë me patate ju do të ndiheni më pak të uritur. Dieta zgjat 3 ditë dhe do humbisni 5 kg. Gjatë kësaj diete do hani patate të gatuara dhe do pini kos me yndyre të ulët.

 

Kur vihet në kontakt me ujin, niseshteja fillon të fryhet në stomak, gjë që na jep ndjesinë e ngopjes. Pretendimi se patatet janë një ushqim i cili të shëndosh është i gabuar .Patatet përmbajn vitamina dhe minerale, dhe për shkak se gjithashtu përmban fibra përshpejton tretjen dhe punën e zorrëve.

 

100 g. patate përmbajn vetëm 75 kalori, e cila është më pak se një gotë lëng portokalli që përmban 90 kalori. Nga ana tjetër, kosi rregullon sistemin e tretjes, i cili largon toksinat dhe substanca të tjera të dëmshme nga trupi.

 

Dita e parë

Mëngjesi: Vloni një patate pa kripë, dhe pini 1 gotë kos
Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, 1 gotë kos
Darka: Pini dy gota kos

 

Dita e dytë

Mëngjesi: një gotë kos
Dreka: Hani dy patate të ziera pa kripë, një gotë kos

 

Dita e tretë

Mëngjesi: një patate të zier pa kripë
Dreka: një patate të zier pa kripë dhe një gotë kos
Darka: një gotë kos.

- Advertisement -

TE FUNDIT