9.5 C
Tirana

Dieta Gjermane, 1 nga dietat me fantastike deri me tani, behet fjale te humbesh 10 kg per 14 dite

VENDI

Dieta Gjermane është një nga dietat më efektive ne bote falë të cilës mund të dobësohesh 10 kilogramë për 14 ditë!

Ja MENU-ja:

 

DITA E PARE:

MENGJESI: Kafe e zeze pa sheqer, ose qumesht.
DREKA: Dy veze te ziera dhe spinaq pa kripe.
DARKA: Nje biftek I madh zgare, ose 3 te vegjel, sallate jeshile dhe cdo lloj fruti.

 

DITA E DYTE:

MENGJESI: Kafe e zeze pa sheqer, ose qumesht dhe nje fete te holle buke te thekur.
DREKA: Nje biftek mesatar zgare, sallate dhe cdo lloj fruti.
DARKA: Mish te bardhe (pule) ne sasi te kufizuar.

 

DITA E TRETE:

MENGJESI: Kafe e zeze pa sheqer, ose qumesht dhe nje fete te holle buke te thekur.
DREKA:Dy veze te ziera, sallate dhe domate te freskta
DARKA: Mish i bardhe dhe sallate.

 

DITA E KATERT:

MENGJESI: Kafe e zeze pa sheqer, ose qumesht dhe nje fete te holle buke te thekur.
DREKA: Nje veze e ziere, karrota, djath I njome.
DARKA: Fruta te freskta dhe kos natyral

 

DITA E PESTE:

MENGJESI: Karrota te grira me limon dhe kafe e zeze.
DREKA: Peshk me avull dhe domate te freskta
DARKA: Një biftek I madh zgare dhe sallate jeshile

 

DITA E GJASHTE:

MENGJESI: Kafe e zeze pa sheqer, ose qumesht dhe nje fete te holle buke te thekur.
DREKA: Gjysem pule te pjekur ne zgare
DARKA: Dy veze te ziera dhe karrota te grira

 

DITA E SHTATE:

MENGJESI: Caj me limon pa sheqer, ose qumesht
DREKA: Nje biftek zgare dhe fruta te freskta
DARKA: Cfare te doni

 

Dita e 8 deri e 14-te ,fillon duke perseritur perseri 7 ditet e para te dietes, e pas ketyre dy javeve mund te filloni te hani normalisht por sigurisht duke u permbajtur dhe ushqyer me zarzavate e fruta

- Advertisement -

TE FUNDIT