5.5 C
Tirana

Detaji që i habiti të gjithë/Çfarë mbante në dorë Elseid Hysaj gjatë konferencës

VENDI

Kombëtarja shqiptare luan sot në mbrëmje në “Elbasan Arena: ndeshjen kualifikuese për eleminatoret e Europianit përballë moldavisës.

 

Si zakonisht, para kësaj sfide, në konferencë për mediat kanë dalë trajneri Edi Reja dhe kapiteni i kuezinjve, Elseid Hysaj. Mbrojtësi shkodran që aktivizohet te Napoli i la të gjithë pa fjalë gjatë koferencës.

 

Arsyeja? Nuk kishte të bënte aspak me deklaratat që ai dha, por me një orë të cilën e mbante në dorë. Nuk ishte orë e zakonshme, por një orë që vlen plot 190 mijë $. Bëhet fjalë për një orë e markës zviceriane Audemars Piguet, me flori të bardhe dhe diamantë.

 

Elseid Hysaj është një nga mbrojtësit e djathtë më të mirë në Serinë A italiane dhe ka një pagë prej 1,6 milionë eurosh në sezon te Napoli. Normalisht, me këto shifra që përfiton, duket se shkodrani e ka luksin për t’i plotësuar vetes çdo dëshirë të mundshme.

 

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT