18.5 C
Tirana

DETAJE TË REJA PËR VDEKJEN E POLICIT NË SHKODËR

VENDI

Mbetet ende nje enigme, vdekja e efektivit te policise se Shkodres i cili u gjet i vdekur ne ujerat e Lumit Kir.
52 vjecari, babi i 7 femijeve po shkonte ne pune, kur eshte gjetur me pas i vdekur prane Zallit te Kirit ne Shkoder,
edhe pse eshte ende e dyshimte se cfare kerkonte 52 vjecari ne kete zone.
Burime prane policise se Shkodres, bejne me dije se dyshimet e para,
lidhen me nje vdekje natyrare te efektivit te policise, Dede Shkalla.
Sipas analizave dhe ekspertizes mjeko ligjore te bere pas vdekjes se 52 vjecarit, raportohet se shkak i vdekjes eshte bere ataku kardiak.
Sipas deshmive edhe te familjareve te viktimes, Shkalla prej disa kohesh vuante prej problemeve shendetesore, por grupi i ekspertizes nje kampion
te gjakut te 52 vjecarit e kane derguar ne laboratorin kriminalisitik ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise se Shtetit per hetime te metejshme.
52 vjecari Dede Shkalla, humbi jeten nje dite me pare rreth ores 14:00, nderkohe qe ende nuk ka te dhena zyrtare per ngjarjen.
STAR PLUS TV

- Advertisement -

TE FUNDIT