15.5 C
Tirana

Deputeti tregon postin ‘e fshehtë’ që mban Meta: Është aksioner me kuota të plota 100%

VENDI

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati u shpreh se Ilir Meta është pronar i një partie opozitare, të gjithë e dinë që është aksioner me kuota të plota 100% i LSI dhe ka bërë hapur fushatë për opozitën dhe për këtë arsye ne e kemi çuar çështjen para parlamentit.

 

“PD është palë me Metën, është në koalicion. Ne e dimë që ai është pronar i një partie opozitare, të gjithë e dinë që është aksioner me kuota të plota 100% i LSI dhe ka bërë hapur fushatë për opozitën dhe për këtë arsye ne e kemi çuar çështjen para parlamentit dhe i kemi bërë thirrje PD që të vendosë në vend dinjitetin politik dhe të marrë pjesë në shkarkimin e Metës”, shprehet Bushati për Mcn Tv.

- Advertisement -

TE FUNDIT