11.5 C
Tirana

Denoncimi: Si ministri vodhi gjyshin për së vdekuri…

VENDI

Një mesazh ardhur në adresë të ish-Kryeministrit Sali Berisha akuzon ministrin e Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi dhe kryetarin e PS-së në Mallakastër, për vjedhje fondesh nga spitali publik i Ballshit.
Në një status në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruan:
Ketij i thone nip!
Vjedh gjyshin per se vdekuri!
Miq, e pa degjuar, Klosi inauguron ne Ballsh fillimin e punimeve te spitalit me emrin e gjyshit te tij, por, se bashku me kryetarin e PS, po per shpirt te gjyshit i vjedhin parate!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Pershendetje doktorr ..jam nji qytetar nga ballshi..doja te ndaja me ju ku shkuan leket e spitalit te ballshit? U be projekti u mor fondi dhe as nji tull nuk u hodh ..pajtim himja ish drejtori spitalit dhe kryetari ps mallakaster bashke me ministrin klosi ..
dhe emrin e spitalit do ja vendosi te gjyshit vet klosi . Domethene vjedhje e paster del ish kryetari ps pajtim cuceni ka bllokuar te gjitha fushat e malet i ka hedh ne emrin e vet …te pershendes doktorr ..anonim te lutem.”
© SYRI.net

- Advertisement -

TE FUNDIT