16.5 C
Tirana

Çifti anglez të mahnitur me Shqipërinë: Vendi më i sigurt në Evropë (VIDEO)

VENDI

Një çift anglez kanë ardhur për të vizituar bukuritë shqiptare. Ata kanë mbetur të mahnitur nga njerëzit të cilët sipas tyre janë gjithmonë të gatshëm të ndihmojnë, gjithashtu të mrekulluar nga vendet turistike të cilat janë të shumta në Shqipëri, shkruan KultPlus.
Kryeministri Edi Rama, ka postuar një video ku ky çift anglez flet për eksperiencën e tyre në Shqipëri dhe shpreh përshtypjet që kanë marrë nga ky vend, e ku thonë se do të donin të rrinin gjatë.
“Mirëmëngjes dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë përshkrim të bukur të Shqipërisë, sjellë drejtpërdrejt e me thjeshtësi nga përjetimi i këtij çifti anglez turistësh”, shkruan Rama në Facebook. / KultPlus.com

- Advertisement -

TE FUNDIT