17.5 C
Tirana

“Çdo gjë po e bën për b*thën tënde”, Kreshnik Spahiu kap ‘mat’ Presidentin Meta dhe publikon statusin që i thotë të gjitha për të: Boll Like, hajduti po hajdut ngelet! Na kthe floririn e Kërrabës dhe…

VENDI

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar se pasditen e sotme do të mbajë një tubim në Bulevard, kundër grushtit të shtetit që sipas tij po organizonte mazhoranca.

Mirëpo këto ditët e fundit Meta ka filluar të shpeshtojë përdorimin e simbolit të shqiponjës me dy duar dhe jo vetëm kaq, por 3 ditët e fundit po flet se në 2 mars dhe do të jetë dita e Pranverës Kuq e Zi, një simbol ky që është përdorur më parë nga Aleanca Kuq e Zi.

Pikërisht për këto veprime të presidentit ka reaguar sot ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, nëpërmjet publikimit të një statusi të ish-të përndjekurit politik, Kujtim Cekani.

Postimi i plotë:

Ulërimat e një Hajduti, duke vjedhur Kreshnikun kuqezi

Nga Dr. Kujtim Cekani

Hajduti po hajdut ngelet:

Ka kaq koh qe ben simbolet e Dikujt tjeter pa te drejten e autorit.

Ilir Meta smund te behet kurre Kreshnik Spahiu. E shikojme gjithandej te Beje Shqiponjen por kurre smund ta beje si Kreshniku,

Tani na paska dale ne parrullen te ngrihemi ne Pranveren Kuq e Zi

Ai qe ndezi Zemrat e Shqiptareve me Pranveren Kuq e Zi ishte Nje e Vetem Nje e kishte emrin Kreshnik Spahiu Boll Like, mos vidh simbolet e Kreshnikut se smund te na e biesh ti Pranveren nqs se don te na biesh Dicka na kthe Floririn e Krrabes… Ateher ndoshta do te fillojm te te besojme .

Jam Antikomunist dhe te Urrej.

Te urrej sepse ke Dekoruar kriminele te komunizmit, ke dale cdo 5 maje me Foton e Diktatorit e ne damaret tua rrjedh gjak bolsheviku dhe si i tille nuk ke denuar asnjehere krimet e Diktatures dhe cdo gje tani e ben per bythen tende,

Sa per kushtetuten qe ti kerkon te mbrosh ta besoj sepse e ka shkruajtur Sabri Godo dhe te vjen keq…

Do te protestoja Neser o Like por ty te parin do te hidhja ne Lane e bashke me Ty Ramen Gramozin Lulin e gjithe Sojin Tuaj Komunist qe e keni qelbur ate Vend.

Kujtim Cekani

Gjermani

- Advertisement -

TE FUNDIT