12.5 C
Tirana

CATEGORY

Uncategorized

Horoskopi ditor, e enjte 13 qershor 2019

Dashi Kjo e enjte do të jetë më e mirë sa i takon sferës profesionale, edhe pse me gjasë mund të gjeni zgjidhje të përkohshme. Sa...

Vendosi t’i kërkojë divorcin bashkëshortes pasi pa me kujdes këtë foto, çfarë fshihej në të?

Në ditët tona, telefonat smartphone janë një bela e madhe, sepse nëpërmjet tyre mund të japësh dhe marrësh shumë informacion. WhatsApp, Snapchat apo çdo...

Protesta, nisen mbështetësit nga rrethet. Çfarë po ndodh në bulevard

Demokratët e Beratit ishin ata që u nisën të parët për protestën e opozitës. Ndërkohë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kanë filluar përgatitjet për...

SHKODER, ARRESTOHEN 2 SHTETAS NE KERKIM PER SHITJE NARKOTIKESH

Shkodër Vijon zbatimi i planit të masave për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Kapen dy shtetas të shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje...

Në Slloveni, Shqipëria përdoret si slogan fushate

“Votoni për ne që Sllovenia mos bëhet si Shqipëria”, është ky slogani i fushatës që është përdorur nga një forcë politike në Slloveni. Slogani i...

Gazetarja shqiptare: Unë jam si Jennifer Lopez, kam të dashurin 7 vjet më të vogël se vetja

Gazetarja Zhaklin Lekatari ka qenë pjesë e panelit të diskutimit të sotëm në “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon. “Unë preferoj trupat më të reja...

Ç’po ndodh në Durrës! Policia zbor shoferëve, 1174 masa në 1 javë

DURRËS Policia e Durrësit në harkun kohor të një jave ka arrestuar katër persona, 3 prej tyre u kapën duke drejtuar mjetin pas leje drejtim,...

Korrupsion në kolaudim, policia arreston inxhinierin dhe 3 agjentë shitjesh

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Kolaudimi 2” ku ka vënë në pranga një inxhinier të pikës së kolaudimit të mjeteve në...

Fotot e rralla: Veriu i Shqipërisë 1902-1908

Eksploruesi austriak Erih Libert (1873-1951) i cili ishte kirurg me profesion vizitoi për herë të parë Shqipërinë në shtator 1902 ku shëtiti zonën e...

Faktet që fshehu historia/ Si jetonin shqiptarët nën pushtimin turk

Udhëpërshkruesi francez, Gabriel Lui-Zhare (1880-1964), udhëtoi nëpër Shqipëri në gusht të vitit 1909 dhe, një dhjetëvjeçar më vonë, në gusht të vitit 1919. Gjatë vizitës...

TE FUNDIT

- PUBLICITET -