12.5 C
Tirana

CATEGORY

SHKODER

Koronavirusi i merr personin e dashur, Enrique Iglesias ka një apel për të gjithë

Koronavirusi ka shkaktuar dhimbje dhe në familjen e këngëtarit të njohur, Enrique Iglesias. Njerku i tij është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare. Biznemeni...

Bashkia Shkodër merr masa për taksapaguesit dhe familjet shkodrane (Foto)

Bashkia e Shkodrës do të përjashtojë nga taksa e pronës dhe tarifat vendore të gjithë kategoritë e taksapaguesve si nga kamatëvonesat e detyrimeve vendore...

Koronavirusi, kryeministri Rama kritikon shkodranët.

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur se do të ndalohet frekuentimi i parkut të liqenit artificial në Tiranë dhe në të gjitha zonat rekreative...

Qytetarët shkodranë 2 muaj pa marrë ndihmën sociale, arsyeja…

Edhe pse jemi në fillim të muajit Mars qytetarët shkodranë nuk kanë arritur të tërheqin ndihmën ekonomike të dy muajve më parë. Përgjegjësi i ndihmës...

Vetëm pak shi majfton për të bllokuar banorët e lagjes në qytet.

Reshjet e shiut të rëna një ditë më parë kanë krijuar probleme në disa rrugë të ndryshme të qytetit të Shkodrës. Banorët e lagjes...

Shkodër, amortizimi i rrugës pengon qarkullimin e mjeteve.

Rruga Fahri Ramadani që bën lidhjen e 2 lagjeve Kiras dhe Rus ka shfaqur shenjat e para të amortizimit. Prej disa muajsh në gjatësinë...

Tentohet të vidhet Qendra Komunitare në Shkodër.

Një tentative vjedhjeve është regjistruar në Shkodër në Qendrën Komunitare Për Familjen nr 5 të Bashkisë Shkodër. Ngjarja mësohet se është regjistruar në oret...

Shkodër, proçedohen 12 peshkatarë.

Duket se gjuetia e paligjshme vazhdon që të jetë prezente në liqenin e Shkodrës por megjithatë sipas drejtuesve të organizatës së menaxhim peshkimit ky...

Ja 5 vende ku të bëni piknik në Shkodër. Nga INTOALBANIA

Fundjava të shijon më shumë në natyrë, aty ku merr frymë lirisht dhe drekën e shoqëron me lojëra apo aktivitete të ndryshme, si dhe...

Banorët e Postribës në protestë: Jetët tona janë në rrezik…

Ditën e sotme banorët e Postribës në Shkodër kanë zhvilluar një protestë pasi një firmë gurore sipas tyre po dëmton ujin e pijshëm për...

TE FUNDIT

- PUBLICITET -