24.5 C
Tirana

CATEGORY

POLITIKE

Modelja dhe prezantuesja shqiptare merr ftesë nga Sali Berisha për të qenë pjesë e Këshillit Kombëtar në PD

Moderatorja dhe prezantuesja e njohur shqiptare, Fjoralba Dezdari pritet të jetë pjesë e Këshillit Kombëtar të PD-së. Bukuroshja shqiptare ka publikuar një foto me Sali...

“Berisha nuk është zgjedhja më e mirë”/ Rudina Hajdari do të bëhet kryetare e PD-së

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka shprehur ambicien për të kandiduar si kryetare e Partisë Demokratike. Në një intervistë për News24, ajo është shprehur se momentalisht nuk...

Delegatët ngrihen në këmbë, Topalli përlotet: Shumë më quajnë …

Fjala e Topallit: Kur dola nga shtëpia po mendoja, sikur një Kuvend më parë të kisha dalë dhe të kisha thënë ato që i kam...

“Bashkimi është rruga drejt fitores”, kryetari i PD- së Shkodër Gjenarin Kapcari zhvillon takimin e parë zyrtar…

Ditën e hënë, me 25 prill 2022, Gjenarin Kapcari u zgjodh kryetar i PD- së për Shkodrën. Ndër 4 kandidatë në garë, ai rezultoi...

“O vdeksha unë për ju”, Rama përplaset me deputetët e PD: Ju bëtë disko në ka…

Diskutimet në Kuvend për koncesionin e Butrintit kanë sjell përplasje mes kryeministri Edi Rama dhe deputetëve të Partisë Demokratike. Nga foltorja e Kuvendit, Rama hodhi...

E papritur/ Gjobitet me 100 mijë lekë kryetarja e Bashkisë së….

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve ka gjobitur me 100 mijë lek kryetaren e Bashkisë së Durrësit, Emirjana Sakon.   “Komisioneri shpalli edhe vendimin për shqyrtimin administrativ të...

Tjetër kryeministër shqiptar në Ballkan, Abazoviç merr drejtimin e qeverisë në Mal të Zi

Edhe një shqiptar kryeministër në Ballkan, Dritan Abazoviq merr drejtimin e qeverisë në Mal të Zi   Në seancën e Kuvendit të Malit të Zi në...

“Vdeksha unë për ju”, Rama opozitës: Jeni infektuar me virusin e b…

Në seancën e sotme në Kuvend, ndërsa PD po flet për dhënien me koncesion të Butrintit, te privati, kryeministri Edi Rama heq vëmendjen nga...

Jozefina Topalli tek Arben Imami etj, Berisha tregon emrat që do rikthehen në PD

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka folur për media pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit. Teksa tha se kanë propozuar datën 21 ose 22 maj...

Shtyu Alibeajn në foltore, Yuri Kim paralajmëron Berishën: Akte që i përkasin të shkuarës, të mos përsëritet

Skema të pakëndshme kanë shoqëruar ditën e sotme seancën plenare në Kuvend, të cilat nuk do të mund të shpëtonin pa u ‘ndëshkuar’ nga...

TE FUNDIT

- PUBLICITET -