31.5 C
Tirana

CATEGORY

POLITIKE

Habit Monika Kryemadhi: Kam menduar largimin nga Shqipëria, këtu nuk jetohet më me…

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi sot se edhe ajo si gjithë shqiptarët e të rinjtë e ka menduar shumë herë largimin nga Shqipëria,...

Fevziu: Berisha nuk duhet të garojë për postin e kryeministrit të ardhshëm, ai mund të…

Gazetari Blendi Fevziu ka dhënë mendimin e tij në lidhje me kryetarin e ri të Partisë Demokratike.   Në një intervistë për “Milori Live”, Fevziu ka...

Evi Kokalari thirrje SPAK: Aman, ky Bamir Topi me 60,000€ syze dielli! Ku i gjeti lekët

Aktivistja Evi Kokalari i bën thirrje SPAK, sepse sipas saj duhet të merret me ish-presidentin Bamir Topi, meqë ky i fundit ka deklaruar se...

“Sali Berishës ia kam thënë në sy këtë propozim”, Dash Sula nxjerr prapaskenat dhe…

Deputeti demokrat Dash Sula tregoi sot se arsyeja përse ai nuk ka qenë i pranishëm në Kuvendin e 30 prillit, janë të gjithë ata...

“Ja kur do bjerë Edi Rama”, Nazarko del me parashikimin e bujshëm

Analisti Shpëtim Nazarko komentoi sot zhvillimet më të fundit brenda PD-së. I pyetur se cili është arkitekti i shkatërrimit të Partisë Demokratike, Nazarko tha se...

A keni menduar ndonjëherë për tu bërë kryetare e partisë? Jozefina Topalli habit me përgjigjen

Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli ka folur për zhvillimet në selinë blu. Topalli ka deklaruar se nuk ka asnjë ambicie për të qenë kryetare...

“Presioni vjen nga…”/ Berisha e pranon për herë të parë se kush po e sulmon

Kryetarin nuk mund t’a caktojë Amerika dhe as kundërshtari politik, por mund të mos ia njohë.   Socialistët e kanë bërë te qartë se për ta...

Kush do të jenë kandidatët përballë Berishës në PD? Spaho zbulon emrat

Ish-kryeministri Sali Berisha mbetet kandidati kryesor për kreun e PD, por përballë tij priten edhe emra të tjerë. Po cilët janë emrat e mundshëm?   Duket...

Përse nuk po nis hetimi ndaj Sali Berishës pas shpalljes non-grata nga SHBA?

Ish-kryeprokurori Arben Rakipi deklaron se shpallja e personave “non grata” apo dhe raporti i DASH mbi zyrtarë të korruptuar në të gjitha nivelet e...

Modelja dhe prezantuesja shqiptare merr ftesë nga Sali Berisha për të qenë pjesë e Këshillit Kombëtar në PD

Moderatorja dhe prezantuesja e njohur shqiptare, Fjoralba Dezdari pritet të jetë pjesë e Këshillit Kombëtar të PD-së. Bukuroshja shqiptare ka publikuar një foto me Sali...

Latest news

- Advertisement -