20.5 C
Tirana

CATEGORY

KURIOZITETE

Qyteti italian jepte shtëpi me 1 euro, por ja pse nuk u shit asnjë

Në vitin 2019, qyteti sicilian i Cammarata bëri tituj në të gjithë botën me ofertën e tij të guximshme për banorët e rinj. Të...

Teoritë konspirative: Hëna e përgjakur e 26 majit simbolizon fundin e botës

Mund të duket shprehja më qesharake e ditëve tona, aq herë sa është përsëritur, ama konspiracionistët kanë frikë se Hëna e përgjakur e 26...

Ky ishull në Greqi ju jep shtëpi, tokë dhe 500 euro në muaj për të jetuar atje

Nëse keni ëndërruar gjithmonë të largoheni nga shtëpia dhe të jetoni në një parajsë tokësore, atëherë ka ardhur shansi juaj: një ishull idilik grek...

Të lumturit lindin të enjteve: Çfarë zbulon për ju dita e javës në të cilën keni lindur?

Ne rrallë merremi me ditën e javës kur kemi ardhur në botë, dhe kjo tregon shumë për personalitetin tuaj   Kontrolloni nëse e enjtja, e shtuna...

Shenjat se keni një engjëll mbrojtës që ju sheh

1) Ylberët   Një nga shenjat më të shquara natyrore të engjëjve mbrojtës janë ylberët. Shfaqja e papritur e një ylberi në vështrimin tuaj ose afër...

Nëna merr dhëndër me “qira” për të bijën, arsyeja do iu lërë pa fjalë

Një vajzë në Amerikë zbuloi se nëna kishte paguar një burrë, për tu afruara me të dhe për tu martuar. Vajza thotë për mediat e...

Rrëfimi i pazakontë i shqiptares: 17 vjeç më kanë marrë UFO-t, kam parë banorë të diellit

Në Tetor është Halloween, data e ringjalljes të të gjithë shpirtrave. Legjenda thotë se shpirtrat mblidhen së bashku për t’u përzier me botën e...

E pazakontë! Nusja vesh fustan të tejdukshëm në dasmë dhe ekspozon të …

Shumica e nuseve zgjedhin fustane të gjatë dhe madhështorë në ditën e dasmës, por një vajzë bëri komplet të kundërtën.   Nusja MC Rielle vendosi të...

E pazakontë! Gruaja lind 9 foshnje njëkohësisht, 2 prej tyre mjeket nuk i kishin dalluar në eko

Një grua është bërë nëna e nëntënjakëve. Ajo mendonte se priste shtatënjakë sepse mjekët në eko arrinin të shihnin vetëm shtatë foshnja. Halima Cisse, 25...

Banorët e këtij vendi thonë se në Virgjëreshën Mari u shfaq në qiell: Do na mbrojë nga…. faleminderit nënë dhe sill të mira!

Përdoruesit e internetit në Argjentinë kanë falënderuar Virgjëreshën Mari për mbrojtjen e tyre pasi pretenduan se një imazh i saj u shfaq në qiell...

Latest news

- Advertisement -