20.5 C
Tirana

CATEGORY

AKTUALITET

Provokon prifti malazez i kishës në Shkodër: Kosova, vend i shenjtë i Serbisë

Pakica serbe dhe malazeze kane festuar Krishtlindjet ne kishen e Vrakes ne Shkoder. Prifti malazez i kishes ortodokse Radomir Nikçeviq kremtoi meshen e shenjte perpara...

A do ta ndryshoje 2018-ta, hyrjen e Shkodres ! (foto + video)

Kritika me e madhe qe perceptohet per shkodren eshte hyrja e saj. Kryeqendra veriore , zemra e qyteterimit te shqiperise, me pasuri jo vetem...

Rritet numri i turistëve në Shkodër këtë vit

Drejtori i zyrës së turizmit në bashkinë Shkodër, Gentian Mema është shprehur se rreth 70 mijë turistë kanë vizituar qytetin e Shkodrës nga muaji...

Bashkia Shkodër jep 5 milionë lekë për familjen e Florenc Beqirajt

Këshilli Bashkiak në Shkodër ka miratuar vendimin për dhënien e një ndihme financiare prej 500 mijë lekësh për familjen e Florenc Beqirajt, i cili...

Vdekja e Florencit, në Shkodër protestuesit djegin flamurin e Francës

Ka kaluar në ekstrem protesta e organizuar në Shkodër, kundër vrasjes së të riut Florenc Beqiri dhe kërkimit të dorëheqjes së ambasadorit shqiptar në...

SHKODER, PROTESTË PER VDEKJEN E FLORENC BEQIRAJ

Ditën e sotme qytetarë dhe komuniteti egjiptian ka zhvilluar një protestë për vdekjen e Florenc Beqirajt në Marsejë të Francës. Me parulla në duar "duam...

Dita e Çlirimit/ Homazhe për dëshmorët, nga të majtët

Drejtuesit më të lartë të Shtetit nderuan mëngjesin e së mërkurës 28 mijë dëshmorët e Atdheut, në 73-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Ashtu siç ndodh...

Latest news

- Advertisement -