20.5 C
Tirana

CATEGORY

AKTUALITET

“Thuaji babit dhe mamit mos mërziten”, telefonata e fundit e Florencit me familjaret

Babai i shqiptarit Florenc Beqiraj i cili humbi jetën në rrethana misterioze në një spital në Marsejë të Francës ka rrëfyer ngjarjen e trishtë...

5000 EURO NJË VEND PUNE?

Me qindra infermiere janë larguar dhe po largohen çdo ditë nga Shqipëria drejt Gjermanisë dhe vendeve të tjera europiane për kushte dhe pagë më...

Po ça burri je, o plak! O dak! O Njish! O Trap!

Si t’ja dalim ne nënat t’u mësojmë bijve tanë që në këtë vend të “mallkuar” nuk ka rëndësi sedra, por fjala? Që burrnia nuk...

Vazhdon ‘gjenocidi’ kundër shqiponjave në Shqipëri

Shqipëria është bër një ferr i vërtetë për shqiponjat dhe skifterët si pasojë e çmendurisë shqiptare. Një shpend i rallë është kapur në Vlorë. Protagonistët...

E trishte/ “Mjekët po ikin nga Shqipëria”

Nga njëra anë vendoset një rekord për rajonin, pasi në QSUT janë realizuar 804 operacione kardiake gjatë vitit 2017 me mortalitet 0.6%, duke u...

Bashkia përforcon zërat: Vllaznia me president brenda majit

Kryetarja e Bashkisë, Voltana Ademi, deklaroi se Vllaznia do të bëhej me president brenda muajit maj. Një deklaratë e tillë është përforcuar edhe nga...

E pushtuam edhe Francën…

Shqiptarët kryesojnë listën e vendeve përsa i takon shtetasdve që kërkojnë azil në Francë. Madje Shqipëria lë pas shumë prej vendeve të Afrikës apo...

9 Janari qe nuk duhet harruar!

Te dashur miq, Ata qe e mbajne mend 9 Janarin 2004, besoj se e kujtojne tragjedine e 28 shkodraneve (te rinj dhe te reja), qe...

Rekord historik: Shqipëria, Afganistani dhe Afrika Perëndimore vendet kryesore të azilkërkuesve

Një rritje historike apo rekord historik, e konsiderojnë sot, të gjithë mediat franceze numrin e azilkërkuesve në Francë në vitin 2017. Janë gjithsej 100412 azilkërkues,...

RISI TURISTIKE NË VERI TË VENDIT, JA KU NDODHET KJO MREKULLI (FOTO)

Qyteti i Pukës ka potencialin për t’u shndërruar në një magnet turistik veçanërisht për pushime dimërore. Fotot janë publikuar nga Artan Shkreli, këshilltar i Kryeministrit...

Latest news

- Advertisement -