20.5 C
Tirana

CATEGORY

AKTUALITET

Hapet “thesi” per rrugen e Thethit, 6.2 milion euro investim

Kryetarja e Bashkisë e Shkodrës zj. Voltana Ademi ka patur sot një takim në Tiranë me drejtues të Bankës Botërore (BB) dhe Fondit Shqiptar...

OSHEE i pret energjine familjeve ne varferi ekstreme, reagon Voltana Ademi

Prej dy ditësh familjeve që shikoni në foto, gjyshe Laje Çelaj, nënë Fatime Hyseni, nënë Nife Hasaj e Lavdije Plangaj, kryefamiljarëve Gëzim Çelaj dhe...

(FOTO) “Noton mbi ar”/ Kjo zonë e veriut te Shqiperise fsheh tonelata të tëra ari dhe …

Vendi ynë, ashtu si Kosova, njihet për nëntokën e pasur me minerale të shumta, dhe ka rënë shpesh herë pre e një sërë kompanish...

Shkodër, reshjet e shiut dëmtojnë rrugët, pa energji disa fshatra

Reshjet e shiut të rënë gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë shkaktuar probleme në qarkun e Shkodrës, kryesisht...

Të dal apo mos të dal/ Julian Deda ka disa pyetje për 27 Janarin…

Aktori i njohur i humorit Julia Deda përmes një postimi në rrjetet sociale ka parashtruar arsyet sepse shqiptarët duhet t’i bashkohen dhe të mbështesin...

Është shumë e rëndësishme që të gjithë prindërit ta lexojnë këtë!

Është shumë e rëndësishme që të gjithë prindërit ta lexojnë këtë! E mërkurë, ora 8.00. Arrita në kohë në takimin me prindër në shkollën e...

Me ZIL nga Anglia ne Shqiperi, aventurieret mberrijne ne Shkoder (video)

Pasi ka udhëtuar 3000 kilometra me mjetin ZIL 157, nga Bristoli I Anglisë Genti Jakupi nga Shkodra së bashku me mikun tij nga anglia...

DOKUMENTI/ Skandal, Policia e Shtetit pezullon punimet tek “Kafja e Madhe”, ka leje nga Bashkia dhe IMK

Shënim i ShkodraWeb Policia e Shtetit ka konsumuar nje skandal te permasave te medha. Sot, me urdher apo me orientim nga dikush, ka bllokuar rikonstruksionin...

Shqipëria, e barabartë me Afrikën e Jugut: hyrje pa viza vetëm në 100 shtete

Shqiptarët kanë pasaportën më pak të fortë në rajon. Me vetëm 100 shtete ku mund të udhëtojnë të lirë, të barabartë me Afrikën e...

FESTAT KANË IKUR, DEKORI FESTIV JO

Qyteti i Shkodrës, si çdo fundviti ofron pamje tërheqëse dhe një spektakël dritash dhe dekoresh festive, të cilat i shkojnë përshtat festave të fundvitit. Megjithatë,...

Latest news

- Advertisement -