14 C
Tirana
- Advertisement -

CATEGORY

KULTURE

Antoinette Kalaj, aktorja dhe modelja shqiptare që po merr vëmendje të madhe në Amerikë

Antoinette Kalaj ka lindur dhe është rritur në Bronx, por vjen nga një familje emigrantësh shqiptarë. Që në vogëli Antoinette dha shenjat e para të...

E mbani mend Rudinen, artisten e vogel ? Ja se si duket sot ajo pas kaq shume vitesh

Me siguri që të gjithë e mbani mend Rudinën, shahisten e vogël që në filmin “Dy herë mat” mundi në shah një nga shahistët...

Humb jetën këngëtari i njohur i Shqipërisë

Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare këngëtari i njohur, Qerim Sula. Ai mbylli sytë pas një be teje me një sëm undje të rëndë,...

Bashkia e Vjenës nderon me titullin “Ambasadorë të Paqes” disa figura shqiptare

Bashkia e Vjenës i ka nderuar me titullin “Ambasadorë të Paqes” një sërë figurash nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia e Veriut, shkruan KultPlus.   Një nga...

Shqiptari tregon historinë e pazakontë me Papën: Pa flamurin Shqiptar dhe më tha faleminderit

Amarildo Rodi, prej vitesh jeton në Romë të Italisë dhe punon në një fondacion, që i qëndron pranë të sëmurëve. Para disa muajsh ai takoi...

85 vjeçari Gjok Vata suprizohet në “Ditën e luleve” nga të rinjtë e Shkodrës dhe kolegia Mukades Çanga

Një buqete me lule dhe një falenderim për kontributin e tij të gjatë artisik. Ishte kjo nisma e të rinjve të Forumit Rinor të...

HISTORI SHQIPTARE – Prifti që i binte kambanës gjatë luftës, për t’ua kujtuar myslimanëve kohën e iftarit…

Çfarë është kjo këmbanë në ketë interval kohorë të pazakontë, kishte pyetur Priftin një përfaqësues ndërkombëtar? Po bie në shenjë respekti që tregohet ndaj vëllezërve...

Italia zgjedh Irma Libohovën për të kënduar në Ditën e Pavarësisë

Italia feston sot më 25 Prill, Ditën e Pavarësisë, një ditë e shënuar e cila e gjeti vendin të mbërthyer nga pandemia e Koronavirusit....

Shtatë dobitë fizike dhe shpirtërore të agjërimit gjatë Ramazanit

Agjërimi gjatë muajit të bekuar të Ramazanit sjell më vete shumë dobi. Ndër to po ju rendisim shtatë: “NATA E KADRIT ËSHTË MË E MIRË...

Kinematografia në zi. Shuhet në moshën 77-vjeçare aktori i madh shqiptar

Ndërron jetën në moshën 77-vjeçare aktori i njohur shqiptar Rikard Ljarja. Aktori prej disa kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë dhe nuk dilte...

Latest news

- Advertisement -