14 C
Tirana
- Advertisement -

CATEGORY

COVID-19

Aktori i njohur shqiptar humb bashkëshorten nga Koronavirusi

Aktori i njohur shqiptar, Muharrem Hoxha ka humbur të shoqen nga Koronavirusi. Jalldiz Hoxha është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare. Ajo ka ndërruar jetë...

Tre javë në intubim, humb 22 vjeçarja te Sanatoriumi

Ka humbur jetën pas tre javësh në intubim 22 vjeçarja me Covid e cila para disa ditesh solli ne jete femijën e saj. Burime për...

Keni planifikuar të udhëtoni në Greqi për pushimet e verës? Autoritetet zbulojnë kushtet që duhet të plotësoni

Njerëzit të cilët janë vaksinuar kundër COVID-19, kanë antitrupa ose një test negativ mund të udhëtojnë në Greqi këtë verë. Turizmi është një fitues i...

5 arsye pse duhet ta mbani maskën, edhe nëse shteti nuk jua kërkon me detyrim

Nga Alaa Elassar, CNN/ Ekspertët e shëndetit prej kohësh këshillojnë mbajtjen e maskës në fytyrë, për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit. Siç e dini,...

16 PACIENTË ME COVID-19 NË SPITALIN RAJONAL TË SHKODRËS

Drejtori I spitalit rajonal të Shkodrës Ardian Dajti e cilësuar si të qetë dhe të menaxhueshme situatën e krijuar në pavionin dedikuar pacientëve të...

ARQIPESHKVI IMZOT ANGELO MASSAFRA INFEKTOHET ME COVID-19

Arqipeshkvi Angelo Massafra eshte infektuar me Covid-19.Lajmin e ka bere te ditur zyra e shtypit KISH qe shkruan: “Pas disa shqetësime shëndetësore, me simptoma virusi...

Studim: Burrat tullacë kanë 40% të ngjarë të përfundojnë në spital nga koronavirusi

Burrat tullacë kanë 40 përqind më shumë të ngjarë të infektohen me koronavirus dhe të përfundojnë në spital, ka gjetur së fundmi një studim.   Dermatologët...

U tha se 21-vjeçarja vdíq si pasojë e Covid 19, dalin përgjigjet për familjarët e saj, 13 ditë pas infektimit të së resë

Kanë dalë përgjigjet e tamponit për familjarët e 21-vjeçares A.Çarçani, që u tha nga Ministria e Shëndetësisë se humbi jetën si pasojë e Covid...

E rëndë! E infektuar nga koronavirusi prej 10 ditësh, ndërron jetë tek Infektivi 43-vjeçarja nga Durrësi

Një 43 vjeçare nga Durrësi ka nd ërruar jetë disa ditë pasi ka rezultuar po zitive me Covid-19.   Bëhet me dije se gruaja e inf...

Ministria e Shëndetësisë: 68 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit

47 të shëruar në 24 orët e fundit, ndërsa vijon të ketë shtrime të reja me simptoma të rënduara si pasojë e Covid19 Genta Qirjako Instituti...

Latest news

- Advertisement -