14 C
Tirana
- Advertisement -

CATEGORY

BOTA

MODERNA: VAKSINA JONË, EFEKTIVE EDHE PËR VARIANTET E REJA TË KORONAVIRUSIT

Vaksina e Moderna është efektive kundër varianteve të reja të koronavirusit që janë shfaqur në Britani dhe Afrikën e Jugut. Ky lajm është konfirmuar nga...

Kishin gëzim në shtëpi po për pak iu kthye në m ort/ Adoleshenti shqiptar bie nga taraca në Itali, ja gjendja e tij

Një djalë i lindur në vitin 2004 me origjinë shqiptare, por banues në Sansepolcro, në provincën e Arezzo, këtë mëngjes rreth orës 10.30 u...

Mjekët i heqin aparaturat dhe e lënë të vde së, vogëlushja kthehet në jetë sa hap e mbyll sytë

Një çift nga Algjeria kanë pasur fatin që të përjetojnë mrekullinë e daljes nga koma të foshnjës së tyre. Një vjeçarja Marwa ishte e...

Vjen lajmi i keq për emigrantët, Gjermania ndalon fluksin e krahut të punës nga Ballkani

Për shkak të rritjes së papunësisë në krizën koronavirus, CDU / CSU në pushtet e Gjermanisë synon të zvogëlojë emigracionin e mëtejshëm të punës...

Vjen lajm i mire per te gjithe ata qe duan te martohen por ka nje kusht

Lajm i mire vjen nga Italia ka vendosur të lejojë ceremonitë martesore pasi ishin te ndaluara por ka nje kusht qe duhet ruajtur distancimi...

Keni në plan që të punoni në Gjermani? Zbuloni se çfarë pritet të ndodhë në vazhdim

Gjermania do t’i vendosë kufizime fuqisë punëtore nga Ballkani, pasi numri i të papunëve në këtë vend ka shënuar rritje si pasojë e pandemisë...

Itali, COVID 19 drejt zhdukjes

Sipas Mbrojtes Civile Italiane, nga 174 raste, 97 janë vetëm në Lombardi, rajonin më të goditur nga pandemia, i cili numëron edhe 13 nga...

Shqiptaro-amerikanët dhe protestat në SHBA

Protestat kundër diskriminimit racor në Shtetet e Bashkuara vazhdojnë tani prej një muaji.Ndryshe nga protesta të tjera me të njëjtën temë vitet e fundit,...

U fut në kishë pa maskë, zbulohet gjóba që mori kryeministri

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov ka shkelur rregullat për ndalimin e përhapjes së korónavirusit dhe është futur në një kishë pa maskë.   Për këtë veprim...

U Shpëtoi jetën babë e bir me ngjyrë, si u kthye në hero oficeri shqiptar në SHBA

Shefi i emerg jencave në qytet, Paul Dezzi tha nëse nuk do të ishte për ndër.hyrjen e oficerit Vila, fëmija dhe babai do të...

Latest news

- Advertisement -