12.5 C
Tirana

Bushati “hedh” ftesën, fton Voltana Ademin për bashkëpunim

VENDI

Dy kampe të ndryshme politike, por me nje synim të përbashkët, ti shërbejnë Shkodrës dhe shkodranëve. Kështu e ka perifrazuar, ftesën ndaj kryebashkiakes Voltana Ademi, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati.
I pyetur nga gazetarët për një bashkëpunim mes tyre, deputeti i Shkodrës Ditmir Bushati është shprehur se ftesa është e hapur për bashkëpunim në shërbim të këtij komuniteti
Ministri Bushati, evidentoi disa prej projekteve qe tashmë do të jene pjese e Shkodrës si rivitalizimi i pjesës së Liqenit të Shkodrës, Rruga Shkodër – Velipojë, projekti i Alpeve por edhe se fundmi projekti për Bunën të lundrueshme

- Advertisement -

TE FUNDIT