18.5 C
Tirana

Betejë e nxehtë për mbijetesën, ja 6 sfidat jetike për Kamzën, Vllazninë dhe Teutën

VENDI

Ashtu si në sezonin e fundit, edhe këtë vit, lufta për mbijetesë është tepër e nxehtë.
Kamza, Vllaznia dhe Teuta, janë 3 skuadrat që do të mundohen të lenë poshtë njëra-tjetrën 6 janë nga fundi.
Kryeqytetasit e drejtuar nga Ahmataj janë disi më komodë, teksa ndodhen në kuotën e 37 pikëve, 4 më shumë se Vllaznia dhe Teuta që ndajnë vendin e 8 dhe të 9 me nga 33 pikë.
Përballjet direkte janë ato që do të përcaktojnë fatet e këtyre skuadrave.
“Panorama Sport” iu servir 6 takimet e mbetur për Kamzën, Vllazninë dhe Teutën, të cilat rezultojnë si 6 finale për këto skuadra.
Përballjet e Kamzës:
Teuta-Kamza
Kamza-Luftëtari
Vllaznia-Kamza
Kamza-Flamurtari
Kamza-Laçi
Partizani-Kamza
Përballjet e Vllaznisë:
Vllaznia-Laçi
Flamurtari-Vllaznia:
Vllaznia-Kamza
Partizani-Vllaznia
Vllaznia-Kukësi
Skënderbeu-Vllaznia
Përballjet e Teutës:
Teuta-Kamza
Partizani-Teuta
Teuta-Kukësi
Skënderbeu-Teuta
Teuta-Lushnja
Laçi-Teuta

- Advertisement -

TE FUNDIT