13.5 C
Tirana

Beteja për “kuksianët” në parlament, ja çfarë pritet të ndodhë sot

VENDI

Parashikohet të jetë një seancë e fortë parlamentare. “Opozita nuk do të jetë aty për të marrë pjesë në diskutime rutine apo votime pr/ligjesh por për të protestuar për kuksianët e burgosur për protestën në
Rrugën e Kombit”, thanë burime të sigurta pranë PD-së. Po kështu do të kërkohet edhe një here dhe me forcë heqja tërësisht e taksës në Rrugën e Kombit dhe heqja e TVSH për biznesin e vogël.
Kujtojmë se të enjten e kaluar opozita ishte në rrugë për të protestuar pikërisht për këto çështje, ndërsa sot beteja do të zhvendoset në parlament.
*Më poshtë rendi i ditës i publikuar në faqen zyrtare të Kuvendit
 

 
 

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT