12.5 C
Tirana

Berisha: Nëse opozita do të ishte në lartësinë e duhur, Edi Rama sot do të ishte në burg

VENDI

Kreu i PD Sali Berisha deklaroi në një konferencë për mediat këtë pasdite se nëse opozita do të ishte në lartësinë e duhur, Edi Rama sot do të ishte në burg. Ndër të tjera kreu i selisë blu u shpreh se regjimi monist i Edi Ramës ka kryer vetëm vjedhje.

“Vjedhje dhe shpërdorime nga ky regjim monist. Sa do të lejojmë ne që të vidhen, të varfërohen në këtë mënyrë qytetarët shqiptarë, ne jemi përgjegjës.

 

Nëse opozita do të kishte qenë në lartësinë e duhur, në misionin e vet, Edi Rama s’do të ishte kurrë sot në pushtet, do të ishte në burg për vjedhjen që ka bërë. I dënuar ndoshta edhe 50 vjet duke i mbledhur së bashku.

 

Kjo është e vërteta. Ky është realiteti. Ne kemi humbur kohë, por duhet t’ju jemi mirënjohës qytetarëve të cilët dëshmuan se janë për opozitë të vërtetë dhe u përgjigjën me besimin se ne jemi opozitë e vërtetë, ne do t’i mbrojmë interesat e tyre.”-tha Berisha.

- Advertisement -

TE FUNDIT