12.5 C
Tirana

Berisha krahason veten me miliarderin amerikan: Kthimi im në politikë, si ai i Steve Jobs, do ndryshoj Shqipërinë

VENDI

Ish-kryeministri Sali Berisha tha nga Durrësi se kthimi i tij në politikë ngjason me rastin e rikthimit të miliarderit Steve Jobs.

 

Ashtu sikur se Jobs ndryshoi botën me një Ipad, Berisha shprehet i vendosur të ndryshojë Shqipërinë.

 

“ Kthimi im është si kthimi i Steve Jobs, i cili pas një seri pabesirash dhe qëndrimesh që e nxorën në rrugë, u kthye dhe me një I Pad-in ndryshoi botën, ndërsa ne së bashku do ndryshojmë Shqipërinë”, tha Berisha nga Durrësi.

 

Takimi i Berishës me demokratët e Durrësit u zhvillua sot në kuadër të turit elektoral të Sali Berishës, i cili kandidon për kreun e Partisë Demokratike.

 

Zgjedhjet për kreun e PD-së do të zhvillohen më 22 maj, ndërsa përballë Sali Berishës është kandidati Ibsen Elezi.

- Advertisement -

TE FUNDIT