22.5 C
Tirana

Berisha fshehu sa kushton avokati i huaj, Mero Baze: Drejtësi ka, por është pak e shtrenjtë, doktori i ka lekët

VENDI

Pas ‘sul mit’ ndaj SHBA-së, ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi në koferencën e sotme se do të padisë Sekretarin Amerikan të Shtetit në një gjykatë arbitrare në Paris dhe do të përfaqësohet nga një avokat francez.

 

Berisha iu shmang disa herë pyetjes së gazetarëve duke e fshehur se kush e paguan dhe sa kushton avokati. Në lidhje me këtë, ka reaguar menjëherë gazetari dhe botuesi i gazetes “TemA”, Mero Baze.

 

“Ka pas thënë Tom Doshi: Drejtësi ka por është pak e shtrenjtë.Po doktori i ka lekët” -shkruan Baze në Tëitter.

Se per pune lekesh ne fakt eshte akuzuar Berisha nga DASH, leke te ardhura nga korrupsioni ne qeverisje!

- Advertisement -

TE FUNDIT