14 C
Tirana

Bardh Spahia i përgjigjet Ramës: U kape galif por…

VENDI

Pas deklaratës së kryeministrit Rama për audion e shpërndarë nga PD se në spitale mungojnë doreza e dezinfektantët se ky nuk është realiteti kanë reaguar sërish PD duke thënë se ky është një mashtrim dhe se kryeministrin u kap galif.

Ish deputeti demokrat Bardh Spahia tha se kjo është një politikë e qeverisë dhe jo thjeshtë papërgjegjshmëri duke fshehur realitetin e shëndetësisë.

Kur Edi Rama mëson nga PD se si e ka situatën në shërbimin shëndetësor pa maska pa alkool pa doreza e pa ujë. Dhe si aktor i keq kur kapet gafil thotë se nuk qenka realiteti i përgjithshëm.

Pasi thirrjet tona për marrjen e masave nuk u dëgjuan PD ka monitoruar situatën në terren e cila është siç e pranon vete drejtoresha e qendrës shëndetësore nr 8 pa furnizimin bazik edhe për gripin stinor jo me për virusin e ri.

Rama konfirmoi sot se kë rcënimet e drejtoreshës në mbledhjen ndaj personelit mjekësor për të mos treguar realitetin e shëndetësisë nuk është aspak një rastësi por një politike e mirëfilltë e kësaj qeverie.

Kjo nuk është thjesht papërgjegjshmëri Edi Rama. Edhe diçka o mashtruesa e të paaftë nuk është diskutim në telefon por debat në mbledhje midis drejtoreshës dhe stafit mjekësor shkruan Spahia.

- Advertisement -
- Advertisement -

TE FUNDIT