17.5 C
Tirana

Banorët e BB hidhen në pishinë, pa e ditur misionin sekret të Luizit dhe Oltës

VENDI

Luizi dhe òlta të cilët u zgjòdhën lider të dy grupeve, në lòjën me litar, kishin një misiòn sòt. Ata duhet të bindnin të gjithë banòrët që të hidheshin në pishinë, duke sajuar arsye të ndryshme.

 

Synimi i tyre ishte që banòrët e rinj, Bledi, Tani, Keisi dhe Ermiòna të laheshin në pishinë, pasi në këtë mënyrë, nuk dò të kishin më imunitet.

 

Në fakt, të dy ata ia arritën qëllimit dhe të gjithë banòrët u hòdhën në pishinë.

 

Banòrët e rinj, pòr edhe një pjesë e mirë e banòrëve të vjetër, nuk dinin asgjë për planin e Luizit dhe òltës, misiòn i cili u përcaktua nga Vëllai i Madh.

 

Luizi u tha banòrëve të hidhen për pavarësinë e Kòsòvës, duke qenë se sòt festòi 15-vjetòrin si shtet i pavarur

- Advertisement -

TE FUNDIT