31.5 C
Tirana

Banane dhe portokall për mëngjes

VENDI

Nëse keni nevojë për enrgji të reja që të nisni diçka apo të mbaroni një punë që e keni në dorë provoni të pini këtë lloj smoothie.

Për këtë pije të freskët dhe të shëndetshme ju nevojiten: një banane, një mollë, lëng portokalli, qumësht.

Përbërësit:

Një banane e ngrirë e qëruar dhe e prerë në rrathë,
Një mollë e qëruar, e pastruar dhe e prerë në copa,
Një e dyta e filxhanit lëng portokalli,
Një e katërta e filxhan qumësht.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit qitni në blender dhe zieni derisa të përftoni masë homogjene.

- Advertisement -

TE FUNDIT