10.5 C
Tirana

Avioni Detyrohet Të Bëjë Ulje Emergjente, Pasi Nëna Kishte Harruar Fëmijën Në Aeroport; Ja Reagimi I Njerëzve

VENDI

Mund të ngjajë me skenarin e një filmi, por ja që është një ngjarje e vërtetë. Një çift harroi aksidentalisht fëmijën në aeroport dhe kanë detyruar pilotin të kthejë aeroplanin, pasi ky i fundit ishte ngjitur në ajër. Në rrjet qarkullojnë shumë lajme të ngjashme, të nënave që harrojnë fëmijët në makinë, kur këta të fundit mund të humbasin në një dyqan për disa minuta, por të lësh fëmijën në aeroport, të kryesh disa kontrolle radhazi, të nisësh fluturimin, e sërish të mos kujtohesh?!!

 

Sipas Neësëeek, mamaja e fëmijës e kuptoi që kishte harruar foshnjën në zonën e pritjes vetëm kur avioni ishte ngritur nga toka për të fluturuar. Edhe në mungesë të lutjeve të prindërve, pilotët do e kishin kthyer avionin, por paniku që shkaktoi çifti në bord vuri në alarm të gjithë aeroportin dhe videoja e regjistruar nga një pasagjer u bë virale në rrjet brenda minutit.

 

Stafi i trafikut ajror i kërkoi pilotit të konfirmonte edhe një herë historinë, pasi nuk mund t’u besonin veshëve çfarë po dëgjonin, por në momentin që stafi i sigurisë raportoi një foshnje të harruar, atëherë copëzat e historisë u bashkuan.

 

Udhëtimi me fëmijët është i vështirë. Është plot tension, stresues dhe rraskapitës, por siguria e fëmijës duhet të vijë gjithnjë e para.

 

Për fat të mirë, nëna dhe fëmija u ribashkuan në aeroport pasi aeroplani u kthye, por njerëzit e tjerë më shumë se të lehtësuar ishin të bezdisur nga e gjithë kjo ngjarje. Në mediet sociale, njerëzit kanë një duzinë me emocione të përziera dhe veç prindërve që nuk e imagjinojnë një situatë të tillë, ka dhe shumë të tjerë që qeshin me ngjarjen e kujtojnë episode të ngjashme në jetë.

- Advertisement -

TE FUNDIT