31.5 C
Tirana
- Advertisement -

AUTHOR NAME

A1 News D

3096 POSTS
0 COMMENTS

Pse nuk kompensohen pronarët?

Shteti i ka të gjitha mundësitë t’i kompensojë pronarët me mijëra hektarë tokë që ka në pronësi, ndërkohë që ka zgjedhur kompensimin financiar. Tv Scan...

Kryeministri i Shqipërisë uron besimtarët myslimanë

Kryeministri Rama ka uruar këtë mëngjez gjithë besimtarët muslimanë me një foto nga xhamia e re që po ndërtohet në Tiranë.

Temperaturat arrijnë mbi 50 °C.

Temperaturat në Indinë Veriore i kanë kalur 50 gradë Celcius, ndërsa vala e të nxehtit ka sjellë mungesë të ujit të pijshëm dhe rrezikun...

Ambasada amerikane uron shqiptarët për Fitër Bajramin

Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar besimtarët myslimanë shqiptarë për festën e Fiter Bajramit. Në mesazhin e publikuar në profilin e ambasadës në “Facebook”,...

Besimtarët muslimanë festojnë sot Fiter Bajramin

Besimtarët muslimanë festojnë këtë të martë Fiter Bajramin. Pas përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, mijëra besimtarë myslimanë u mblodhën në sheshin “Skënderbej” në...

E mbani mend Nadirin Murën, që pretendoi se u hodh nga 15-katëshi?

E mbani mend prestigjatorin Nadir Mura që pretendoi se u hodh nga 15-katëshi? Ai sot merret me dokumentarë referuar emigracionit të shqiptarëve. Në një...

Aksident i rëndë/ Dy mjete përplasen me njëra tjetrën, 4 persona të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë tek stacioni i trenit në Elbasan. Burime për Fax News bëjnë me dije se dy...

Rama thotë se ka hyrë në histori, ‘Në histori hyjnë edhe njerëz që u pshurren te varri’

Studiuesi Aurel Plasari i ftuar në “A Shou” në News 24, komentoi deklaratat e kryeministrit Edi Rama sipas të cilit sfidën e kishte me...

Zakonet e përditshme që dëmtojnë trurin tuaj.

Ka disa zakone në stilin tuaj të jetesës që e kërcënojnë shëndetin e trurit në mënyrë serioze. Zakonisht janë zakone të cilat i mohojnë...

Disa njerëz shtojnë në peshë kur bëhen aktivë, ja arsyeja pse.

Shpesh thuhet se për të qëndruar në formë duhet ngrënë më pak dhe duhet bërë më shumë aktivitet fizik, por kjo paraqet një problem...

Latest news

- Advertisement -