11.5 C
Tirana

ARRESTOHET 37-VJEÇARI. I ARRATISUR NGA BURGU NË ITALI

VENDI

Shkodër
Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim
Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi
Më datë 11.05.2018, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bazë të informacioneve të
marra në rrugë operative dhe një pune të mirëorganizuar u bë kapja e personit të shpallur në kërkim ndërkombëtar i shtetasit:
A.A., 37 vjeç, banues në Barbullush, Vau i Dejës.
Ndalimi i shtetasit Artur Ahmeti, u bë nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, e cila e ka shpallur
person në kërkim ndërkombëtar me qëllim ekstradimi në Itali, pasi Gjykata e
Apelit Torino/Itali, me vendim nr. SIEP 515/2009, datë 11.11.2016, e ka dënuar me 4 vjet e 3 muaj e 27 ditë burg për veprat penale “Largimi nga vendi i vuajtjes së dënimit” dhe “Shfrytëzimi i
prostitucionit” të parashikuara nga nenet 110, 385 të Kodit Penal Italian.
Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

- Advertisement -

TE FUNDIT