20.5 C
Tirana

Armaldo shkund cigaren te dora e Luizit/ “Unë do marrë hak 10-fish”

VENDI

Armaldo bëri një gjest të shëmtuar teksa po bisedonte me Luizin. Gjatë bisedës ai po pinte duhan dhe i kërkoi Luizit që të hapte dorën.

Ky i fundit e kapi pëllëmbën dhe Maestro shkundi hirin në dorën e tij.

Gjesti i Armaldos nuk u prit mirë nga Luizi, ndërsa ky i fundit tha që në qoftë se ai ka zgjedhur ta bëjë kështu lojën, duhet të përballet edhe me lojën e tij.

Luizi i tha Armaldos se do bëjë çmos që t’ja mërzisë lojën dhe se do marrë hak 10-fish për veprimin e tij. Ai i tha Maestros se do ketë shumë netë pa gjumë për të dhe se “hakun” do ja marrë kur të jetë duke fjetur.

Armaldo i tha Luizit të gjejë vrimë dhe të futet, nëse e ngacmon në gjumë.

- Advertisement -

TE FUNDIT