9.5 C
Tirana

Alfred Cako plas skandalet e mëdha të Sali Berishës: Ku i ka gjetur Shkëlzeni 500-600 mijë euro për të jetuar në…

VENDI

Analisti i njohur Alfred Cako ka folur mbi ato që e cilësoi si mëkatet e Sali Berishës gjatë drejtimit të PD-së.

Ai bëri të ditur se në gjatë kohës ka qenë president nuk u shua për korrupsion, por më pas kur e mori pushtetin për herë të dy u përfshi në korrupsion.

Kush e ka radhën pas Sali Berishës? Trondit Alfred Cako, zbulon dy politikanët që do të fundosen: Ka një plan të madh për Shqipërinë

“Çfarë mëkatesh nuk ka Berisha? Ai i ka të gjitha. Ai është vendosur nga paraardhësi i tij, Ramiz Alia, dhe misioni i tij ishte që të mos lejonte përplasje civile dhe ia arriti atë. Me bindjen e tij ishin komuniste, një komunist i devotshëm.

Ai luftoi të gjithë të djathtët e vërtetë. Nëse PS ngeli me ato komunista të ndershëm, e i ishin si model. Kurse nga PD kaluan komunistë hileqarë, spiunë të sigurimit të shtetit, po mos të kishte një dosje Sali Berisha nuk të jepte pushtet, po mos kishe marrë në qafë një njeri ai nuk të afronte.

Në botë u zbatua Katovica, dhe zbatoi edhe Ramiz Alia një marrëveshje të vogël, Edhe ky Berisha i zbatoi të gjitha këto me përpikmëri.

Kur ishte president nuk u shqua, por pas 2005 ai dhe familja e tij u zhytën në korrupsion. Berisha ka zëra të këqij se ka bërë edhe eliminime fizike. Familja e tij ka zëra se ka pasuri të paluajtshme të mëdha në emra të të tjerëve. Berisha për të mbajtur pushtetin mund të bënte çdo lloj gjëje.

Unë kam qenë dakord që gjykatat shqiptare ta kishin hedhur prapa hekurave, por jam kundër se vjen një i huaj dhe e vendos prapa hekurave. Ku i ka gjetur Shkëlzeni për të jetuar tek Vila afër Tegut, 500, 600 mijë euro. Ne jemi pasardhës të Aleksandër i Madh, nuk mund të vijnë këtu një grup njerëzish, çifutësh me 150 vjet shtet dhe të vijnë këtu dhe ta na gjykojnë. Pas 5 vitesh mund të shkojë Berisha në gjykatën shqiptare”, tha Cako për Top Channel.

- Advertisement -

TE FUNDIT