3.5 C
Tirana

Akuzat ndaj Fatmir Xhafajt, Lu: Po i ndjekim, por s’janë arsye për mos kapur peshqit e mëdhenj

VENDI

Pak pasi nga Ministria e Brendshme u zbardh takimi mes ministrit Fatmir Xhafaj dhe ambasadorit amerikan, Donald Lu, ambasada e Shteteve të Bashkuara ka shpërndarë në rrjetet sociale një reagim në lidhje me akuzat për Agron Xhafajn.

Bëhet fjalë për një deklaratë të shkurtër të ambasadorit Donald Lu, ku informon se po ndjek më vëmendje akuzat e opozitës.

“Faktet dhe provat, përfshirë edhe vërtetësinë dhe rrethanat rreth regjistrimit audio të raportuar, meritojnë të hetohen në mënyrë të pavarur”, thotë ai.

Por, kjo nuk duhet të shërbejë si arsye për të ndërprerë luftën kundër krimit të organizuar, që sipas Lu, ka nisur.

“Koha që Shqipëria të përfundojë punën që ka nisur është tani”, thotë Ambasadori Donald Lu.

Top Channel

- Advertisement -

TE FUNDIT