5.5 C
Tirana

Afërdita dhe Hëna do të sjellin ndryshime në jetën dashurore te këto shenja të zodiakut!

VENDI

Afërdita dhe Hëna do të sjellin ndryshime në jetën e dashurisë së shenjave të zodiakut. Të fejuarit dhe beqarët do të përjetojnë momente unike dashurie me partnerin apo me personin që duan të afrohen më shumë.

 

Sigurisht, jo të gjithë do të përfitojnë njësoj. Tre shenja të horoskopit do të kenë më shumë fat se të tjerët në këtë fushë dhe thjesht do të kalojnë një kohë të mirë.

 

Le të shohim se cilat shenja të zodiakut favorizohen nga kjo lëvizje planetare:

 

Dashi
Dashi është i pari në listën e shenjave të zodiakut që favorizohet në mënyrë erotike nga lidhja Hënë-Venus. Kjo shenjë njihet për pasionin e saj për jetën, aksionin, aventurën dhe dashurinë në përgjithësi. Ai nuk bën kompromis me situata mediokre dhe dëshiron të jetojë gjithçka deri në limit. Kështu që herën tjetër ai do të marrë pikërisht atë që dëshiron në mënyrë erotike. Të fejuarit do të ndihen sërish shumë të dashuruar me partnerin dhe beqarët do të lënë mënjanë hezitimet dhe pasiguritë. Do të jetojnë me “fiksimin” e tyre momente të mëdha pasioni.

 

Demi
Demi do të kalojë një periudhë me shumë pasion dhe dashuri. Për ata që duan të fillojnë një aventurë apo lidhje të re dashurie, tani është koha e duhur. Vendosmëria dhe vetëbesimi i tyre do t’i bëjnë ata të papërmbajtshëm dhe shumë tërheqës. Sharmi i tyre nuk do të kalojë pa u vënë re, përkundrazi do t’i afrojë më shumë me personin që interesohen. Megjithatë, ata do të duhet të jenë të durueshëm në pretendimin e tyre, sepse jo të gjithë lëvizin me të njëjtin ritëm kur duan diçka. Demi është intensiv dhe plot pasion dhe kur bie në dashuri është 100% gati për të bërë gjithçka. Ai është i përkushtuar dhe dëshiron të gjitha ose asgjë, nuk ka situatë të ndërmjetme. Megjithatë, kjo mund të frikësojë tjetrin, i cili është më i kujdesshëm dhe kërkon kohë për t’u larguar.

 

Akrepi
Akrepi është shenja më seksi nga të gjitha dhe di shumë mirë të jetojë me pasion dhe të bëjë tjetrin të dashurohet marrëzisht pas tij. Sigurisht që ai dëshiron vëmendje, përkushtim dhe të ndihet i sigurt për t’ju ofruar atë që ka brenda, por sapo ta fitoni dhe ai të kuptojë që ju jeni aty për të, ai do të bëjë gjithçka për ju. Në këtë kohë, nëse jeni një Akrep dhe jeni i hapur për diçka të re, provoni, sepse ju presin momente shumë erotike dhe “të nxehta”.

- Advertisement -

TE FUNDIT