3.5 C
Tirana

53-vjeçari grek vritet dhe digjet brenda shtëpisë, autori një i ri shqiptar

VENDI

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Greqi pasi një 53-vjeçar është vrarë dhe djegur brenda banesës së tij dhe autori është një shqiptar.

Sipas mediave greke, 27-vjeçari shqiptar ka plagosur për vdekje me shufra hekuri 53-vjeçarin gjatë një mosmarrëveshjeje mes tyre dhe më pas, kur ka kuptuar se e ka vrarë grekun ka ndezur një zjarr që ai të digjej brenda.

Hetimet paraprake po kryhen nga Nëndrejtoria e Sigurisë së Chanias dhe 27-vjeçari shqiptar akuzohet për vrasje dhe zjarrvënie ndërsa gjatë kontrollit në banesën e tij janë gjetur edhe disa thika.

- Advertisement -

TE FUNDIT