12.5 C
Tirana

50 euro çadra?!Kryeministri Rama u jep lajmin e mirë shqiptarëve:Kemi vendosur që…

VENDI

Një ndër pyetjet më të shpeshta të bëra në këto kohë pandemie, ku është paralizuar cdo gjë, është nëse do të hapen plazhet këtë vit.

Shumë është folur lidhur me masat që do merren, duke filluar nga distanca në det e në rërë.

 

Rama u shpreh në “Opinion” se nuk është dakord për një plan me masa dhe protokolle të komplikuara.

“Nuk dua protokolle të komplikuara, se nuk duam plane për polic dhe ushtarë. Nuk do lejojmë më asnjë kontratë private për shezlone dhe çadra përveç hoteleve.

 

Ndërkohë që të gjitha plazhet e tjera, do të jenë të lira publike. Do bëjmë plazh si dikur ne të dy, plazh me mjete rrethanore.

Tani plazhet do të jenë masivisht publike. Nuk do të ketë më njerëz me hunj që të kërkojnë euro”, tha Rama

- Advertisement -

TE FUNDIT