VIDEO/ Të rinjtë në Shkodër sfidojnë koronavirusin, pa maska e doreza shkëmbejnë unazat para Kishës së mbyllur dhe shkrepin fotot tradicionale

Një çift ka sfiduar koronavirusin dhe kanë realizuar ceremoninë e dasmës së tyre. Në një video të publikuar nga Abcnews, shihet edhe momenti kur çifti, të veshur nuse e dhëndër ndodhen përpara kishës për të realizuar ceremoninë e dasmës së tyre.

PUBLICITET

Me shumë pak të ftuar, dyshja shihen teksa bëjnë fotot tradicionale të dasmës dhe mbajnë poza. Gjithashtu në video fokusohet edhe momenti i ndërrimit të unazave, përpara Kishës e cila ishte e mbyllur.

PUBLICITET