Spiropali vazhdon ti bëjë lavde Skëndërbeut të saj, këtë herë për…

Nën moton Ti Zgjedh, Partia Socialiste ka prezantuar sot në Tiranë kandidatët që do të garojnë në zgjedhjet e 16 nëntorit për delegatë në Kongresin e kësa partie. E pranishme në këtë aktivitet, Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka vijuar ritualin e saj të përhershëm, duke i thurur lavde kryeministrit Edi Rama, apo siç vetë e ka quajtur ajo Skëndërbeut. Sipas Spiropalit, ajo që i duhet Shqipërsië është një mandate i tretë i Ramës si kryeministër.

PUBLICITET

Në janar presim të kemi një proces të jashtëzakonshëm me të gjithë prurjet e reja për të zgjedhur Asamblenë dhe strukturat drejtuese. Kjo është gjysma e punës që na duhet për mandatin tonë të tretë në 2021, me Edi Ramën kryeministër dhe PS si mazhorancë. Është i rëndësishëm ky mandat për të vazhduar rrugën tonë. Çdo kthim mbrapa do të ishte jo vetëm i dëmshëm, por fatal për Shqipërinë, tha Spiropali.

PUBLICITET