Parakalim i gabuar me shpejtësi të lartë, makina del nga rruga.

Një aks ident rrugor është regjistruar mëngjesin e kësaj të diele, ku ka mbetur i plagosur një person. Aks identi ka ndodhur në aksin rrugor Lushnje Rrogozinë ku si pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit. Shkak i aksidentit ka qenë një parakalim i gabuar dhe shpejtësia tej normave të lejuara duke bërë që mjeti tip benz me targë AA 461 TU, të dalë nga rruga duke plagosur drejtuesin e mjetit. Nuk dihet ende identiteti i të plagosur dhe as gjendja e tij shëndetësore. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes ku po punon për të zbardhur shkaqet e këtij aksidenti.

PUBLICITET