Ngjarje e rende ne Shkoder, plagoset 27 vjeçari…

Një njgjarje e rnede ka ndodhur ne Shkoder ne oret e para te mengjesit te se enjtes. Mesohet se behet fjale per plágósje me ármè zjarri e cila ne vendin e njohur si “Kryqezimi i ish deges” në qytetin e Shkodrës. Mësohet se është plágósur shtetasi Vasel Koçeku. Ai është dërguar menjëherë në Spitalin Rajonal te Shkodrës dhe behet me dije se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

PUBLICITET

 

Ndërsa mësohet se shkak i plágósjes ka qenë një kónflìkt i çastit. Policia eshte vene menjehere ne levizje per te identifikuar dhe kapur e autorit të ngjarjes ku ne komunikaten e tyre ne lidhje me ngjarjen bejne me dije.

 

NJOFTIMI I POLICISË SHKODËR

Më datë 04.06.2020, ora 03:10, në lagjen “Vasil Shanto”, Shkodër, tek ish-kryqëzimi i degës, pas një kónflikti për motive të dobëta, është plágósur me ármë zjarri, shtetasi V. K., 27, banues në fshatin Vrakë, Malësi e Madhe, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, në Spitalin Rajonal Shkodër.

 

Fale reagimit të shpejtë të forcave të Policisë është bërë identifikimi i autorit dhe po punohet për kapjen e tij. Nuk jepen të dhëna të tjera, për shkak të hetimeve. Vijojnë hetimet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

PUBLICITET