Moti sot, 23 nëntor 201

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën qëndrore e cila do të kushtëzojë përmirësim të përkohshëm të kushteve të motit në vendin tonë

PUBLICITET

Vendi ynë do të mbetet me mot të qëndrueshëm, alternime kthjellimesh, vranësira dhe prani të mjegullës përgjatë luginave.

Era do të jetë me drejtim Verierëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 metër lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 3/12°C
Zonat e ulëta 4/18°C
Zonat bregdetare 10/19°C

PUBLICITET