Moti për ditën e premte, 7 qershor 2019

Moti do të mbetet me diell e vranësira të pakta deri mesatare krtesisht në zonat malore dhe në Jug të vendit.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 14/28°C

Zonat e ulëta 16/32°C

Zonat bregdetare 16/30°C