Manjola Nallbani zbulon sekretin: Më parë isha…

Manjola Nallbani është një ndër artistet më të dashura për publikun shqiptar pasi zëri i saj gjithmonë ka ngritur në këmbë salla të mëdha me fansa dhe njerëz që e duan këngën e saj.

PUBLICITET

Sëfundmi ajo ka qenë e ftuar në emisionin Këndo Këngën Time ka folur si për jetën profesionale edhe për atë private. Gjatë intervistës me moderatorin Ardit Roshi, Manjola tregoi shumë histori nga karriera e saj, ku mbi të gjitha zbuloi pse në karrierën e saj ka kënduar më shumë këngë romantike.

Në atë moment kamë qenë romantike nga mosha, sot jam romantike nga eksperienca. Kur kam kënduar Udhëtoj menduar kam qenë në shkollë. Atëherë dhe unë dhe Shpëtim Sraçi ishim student. Kishim realisht nderin të këndoje poezinë e të madhit Dritëro Agolli.

Për Saraçin ishte kënga e parë. Shpëtimi sot është një nga emrat e mëdhenj të muzikë shkruesve Shqiptar. Kjo këngë mbetet një nga më të bukurat e krijimtarisë së tij gjithmonë e kam fjalën për këtë stil kënge. Unë asnjëherë nuk këndoj dhe nuk bëjë asgjë nëse nuk e ndjejë, ka thënë këngëtarja

PUBLICITET