Ikona e bukurisë shqiptare tregon dy sekretet e bukurisë; Leonora Jakupi ndan me fansat maskat e fytyrës që përdor më shpesh

Nëse mendoni për gratë më të bukura shqiptare me siguri emri I këngëtares Leonora Jakupi është midis tyre. Gjithmonë përtej zërit të mrekullueshëm është mbajtur për imazhin perfekt që ka shfaqur. Në një intervistë të fundit ajo ka ndarë me fansat dhe publikun sekretet e saj të vogla por mesa duket shuëm të thjeshta rreth kujdesit të

PUBLICITET

 

fytyrës “Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbëjtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat.

 

Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

 

Dy maskat e saj të preferuara janë:

1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Nuk do të ishte keq t’I provonit dhe ju apo JO?!

PUBLICITET