Ç’po bën Ramush Haradinaj një ditë pasi dha dorëheqjen?

Kryefjala e lajmeve të djeshme ishte dorëheqja e Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj.

PUBLICITET

Ai pati mbështetjen e shumë njerëzve, politikanëve dhe personazheve të artit për veprimin që bëri, duke lartësuar kështu edhe më shumë figurën e Haradinaj.

Mirëpo, çfarë po bën Kryeministri i dorëhequr, një ditë pasi shkaktoi bujën e madhe në mediat vendase dhe ato të Serbisë?

Me sa duket, mëngjesin e sotëm Haradinaj e ka kaluar pranë familjes.

Vëllai i tij, Vetoni, ka publikuar një fotografi në llogarinë e tij në Instgram, ku shihet Haradinaj me nënën e tij dhe dajën.

Arsyeje e dorëheqjes së Haradinaj është ftesa që ka marrë për intervistim nga Gjykata Speciale.

Burimi: JOQ

PUBLICITET